Jen 25 % lidí
nepřeplácí za energie.
Jak jste na tom vy?

Podle průzkumů až 3/4 domácností v Česku platí za energie víc, než je nutné. Nejčastější příčinou je zastaralá smlouva, kterou neměnili buď vůbec nikdy nebo naposledy před několika lety. Jak jste na tom vy?

Spočítejte si v naší kalkulačce, jak jste na tom u vás doma

Na čem chcete ušetřit?

Spočítat

Jak víme, že 75 % lidí přeplácí?
Zeptali jsme se!

Tušili jsme, že situace na trhu není pro zákazníky dobrá. Ale potřebovali jsme mít jistotu. Důkaz. Společně se známou agenturou /XY/ jsme proto zorganizovali celostátní průzkum napříč všemi typy domácností. Výsledek bohužel nepřekvapil:

73 % domácností přeplácí za elektřinu

U elektřiny je to průměrně 2200 Kč (u typické domácnosti), které mohly zůstat v peněžence.

81 % domácnosti přeplácí za zemní plyn

U plateb za plyn přeplácí odběratelé průměrně 1500 Kč. Často je to ale násobně víc.

Výzkum provedly agentury Mindshare a PerfectCrowd v dubnu 2021. Proběhl na reprezentativním vzorku respondentů napříč kraji a porovnával skutečné faktury za energie.

Kolik platíte za energie
můžete mít pevně v rukou

Od malička nás rodiče učili, že plýtvat energiemi se nemá.
Že lednička není televize.
Že pánubohu se do oken netopí.
Že ještě pořád nemáme toho sluhu, co by po nás zhasínal…
Kolik platíte doma za energie ale zdaleka není jen o plýtvání.
Ten “zakopaný pes” je totiž většinou někde jinde. A to ve smlouvě…

Určitě je lepší doba určitá
Určitě je lepší doba určitá

Říká se, že nejlepší je smlouva na dobu neurčitou. Může to tak být, ale není to pravidlo. Už jen proto, že dodavatel může kdykoli zvýšit cenu. Vždy si proto dobře promyslete, zda je to pro vás to pravé a zda není lepší mít jistotu stabilní ceny.

Nejdražší je nezájem
Nejdražší je nezájem

Většina domácností přeplácí z toho nejjednoduššího důvodu. Nezájmu. Mají roky stejnou smlouvu, stále platí, co po nich dodavatel chce a přitom by už dávno mohli platit méně. Zkuste sí schválně ověřit, zda máte férové podmínky. Můžete potenciálně ušetřit až tisíce korun ročně.

S poctivým dodavatelem nejdál dojdeš
S poctivým dodavatelem nejdál dojdeš

Základem je samozřejmě najít dodavatele, kterému důvěřujete a se kterým si rozumíte. V Centropolu si proto zakládáme na tom, že se svými zákazníky vždy mluvíme otevřeně, na rovinu. Prostě jako lidi. A vždy se snažíme pro každého najít to nejlepší řešení

Spočítejte si, jestli
i u Vás doma nepřeplácíte

Zajímá vás, jestli se i u vás doma zbytečně bojíte každého rozsvíceného světla nebo příliš dlouho otevřené ledničky? Stačí pár minut a společně zjistíme, jestli máte smlouvu nastavenou férově.

Právě teď si svou
smlouvu kontroluje
[random] návštěvníků

Pomáháme našim zákazníkům šetřit tisíce korun

Přečtěte si, co po přechodu k Centropolu říkají oni sami.

Miroslava Turečková
Praha

“S firmou Centropol mám jen ty nejlepší zkušenosti. Když jsem před časem ve slabé chvilce uzavřela smlouvu se “Šmejdy”, tak jsem po podrobném prostudování zjistila, že je smlouva pro mne velice nevýhodná. Měla jsem dojem, že už s tím nic nepůjde udělat.  Došla jsem, ale na pražskou pobočku, kde mi zaměstnankyně Centropolu dobře poradila a po tom, co jsem jí dala plnou moc za mě vše k mé spokojenosti vyřídila a z nevýhodné smlouvy mě vyvázala.”

Radek Soukup
Kladno

“Impuls ke změně byla nová, „lepší“ nabídka od tehdejšího dodavatele. Nabídka se ale ukázala výhodná spíše pro druhou stranu než pro mě. Poptal jsem tedy další dodavatele a Centropol mi nabídl tu nejnižší cenu, které se můj tehdejší dodavatel přiblížil, ale zůstat jsem nechtěl kvůli předchozí „výhodné“ nabídce. Očekávám totiž férové jednání a nízkou cenu i po uplynutí stávající smlouvy. Nevím, proč bych měl platit víc než noví zákazníci.”

Lubomír Machoň
Ústí nad Labem

“Jsem u Centropolu přes 3 roky a hned na začátku spolupráce jsem dostal k dispozici obchodníka, který se stará přímo o mě a všechno zařídí. Podpis smlouvy proběhl hladce během osobní schůzky podle předem domluvených podmínek. Pro mě osobně skvělá pomoc, protože v otázkách okolo energetiky se orientuji jen okrajově. Navíc mi jednou za čas přijde časopis Céčko, kde je zajímavé počtení o cestování, technice a dalších tématech.”

Lucie Bartáková
Praha

“Na Centropolu se mi líbí, že kdykoli potřebuji, vždy mi ochotně poradí a pomůžou s řešením mého problému.”

Martina Vojtíšková
Chlumec

“Čerpám od Centropolu všechny produkty, které nabízí. Tím šetřím za energie i za volání, protože každý měsíc mám 50 volných minut.”